Piast Ożarowice - strona nieoficjalna

Podsumowanie rundy jesiennej drużyn młodzieżowych

• autor: mickrz, 2014-11-02 14:20

Juniorzy młodsi 1998

Juniorzy młodsi bez porażki wygrali swoją grupę i zapewnili sobie awans do III ligi wojewódzkiej (Bytom-Zabrze)juniorów młodszych, w której będą grać na wiosnę 2015r. ''Piastunki'' zdobyły 22 punkty w 8 meczach (7 wygranych - 1 remis - 0 porażek) strzelając 39 goli,a tracąc tylko 11. Piast wygrał walkę o pierwsze miejsce z Orkanem Dąbrówka Wielka, walka toczyła do ostatniej kolejki w której Orkan przegrał, a Piast wskoczył na pierwszą lokatę po okazałym zwycięstwie 14:0 z Unią Świerklaniec.
Gratulacje  dla naszych Juniorów oraz dla Trenera Bąbika za tak solidne przygotowanie zawodników do sezonu.

Trampkarze 2000

Podobnie ma się sprawa z trampkarzami starszymi. I miejsce w grupie (5 zwycięstw, 1 remis i żadnej porażki). Co prawda tyle samo punktów ma Tempo Stolarzowice ale Piast ma lepszy bilans bramek. Nasza drużyna, również prowadzona przez trenera T. Bąbika, zapewniła sobie awans do III ligi wojewódzkiej (Bytom-Zabrze) trampkarzy starszych.

Nie wiadomo jednak czy nasze drużyny wystąpią na wiosnę w ligach wojewódzkich. Udział w nich wiąże się z większymi kosztami, większym zaangażowaniem zawodników, zarządu. Musiałby być jeszcze jeden trener bo sam T. Bąbik może nie dać rady. Nie wiadomo też czy na wiosnę będziemy mieć już własne boisko. Jak będzie? Czas pokaże. Na razie bądźmy dobrej myśli i zróbmy wszystko, aby nasza młodzież grała na wyższym poziomie bo będą to bezcenne doświadczenia dla przyszłych zawodników drużyny seniorskiej.

Trampkarze 2002 (młodziki)

Ta drużyna osiągnęła najsłabszy wynik z wszystkich naszych grup młodzieżowych. Piąte miejsce w sześcio-drużynowej grupie pozwoli nam na wiosnę walczyć o mistrzostwo... II ligi podokręgu Bytom. Uważamy, że to dużo poniżej możliwości chłopaków. Główną tego przyczyną jest naszym zdaniem słabe zaangażowanie i  kiepska frekwencjach na treningach niektórych podstawowych graczy. Co gorsza, są zawodnicy, którzy przychodzą na trening a nie chcą przychodzić na mecze!!! Ta kuriozalna sytuacja zmuszała trenerów do posiłkowania się w niektórych meczach chłopakami z rocznika 2004.

Trampkarze 2004 (orliki)

Drużynie orlików za rundę jesienną należą się duże brawa! Zajęli IV miejsce w 9-drużynowej grupie co na wiosnę pozwoli im grać w I lidze podokręgu Bytom. Trzon drużyny miał 95-cio procentową frekwencję na treningach i to było widać w czasie meczów, w których z czasem grali coraz lepiej i coraz ładniej dla oka. Należy sobie życzyć aby ta grupa nie straciła zapału wraz z wiekiem, a z pewnością w przyszłości przebiją sukcesy jakie dziś osiągnęli Juniorzy i Trampkarze starsi.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

pon.